Jump to content
News
  • DARKKO RAGNAROK 2. Ayında
  • 0
4MeinzHerzBrennt

GB ve SATICI ŞUBELER (FRACHISING)

Soru

Merhaba, 

Her geçen gün limit altı GB ve item satımı  devam ediyor. GM'ler zaten yakalayıp ban şow yapıyor. İtem alan kişiler ama itemini almış oluyor.

Sponsorlu yayıncı başvurusu gibi / GB Satış Şubesi başvursu adı altında bir başvuru alanı açılmalı ve buraya bu işi yapacak userler seçilmeli. 5  kişi olabilir .Özellikle daha önce limit altı satıp ban yememiş kişiler :)

GB ve item satışını yalnızca bu yetkili kişiler yapmalı. Diğer kişiler hiç bir şekilde satım yapamamalı. 

User ITEM SATICILARA PM atar ve ürünü teslim eder. İTEM SATICI İTEMİ GM'lerin belirlediği skaladan kontrol ederek uygun fiyat neyse o fiyattan KlassGame üzerinden satışa çıkartır.

ITEM SATICI İlan numarasını ve fiyat bilgilerini itemi satan user ile link şeklinde paylaşır. 

ITEM SATICI gerekli tüm bilgileri kayıt eder. (İtemi satan kişinin IBAN numarası , nicki vb.) 

İtem satıldıktan sonra GM onayı alarak satılan itemin tutarını kişiye gönderir.

Bu kişiler satılan itemlerden %2.5, Darkko yönetimi  %2,5  KlassGame'de %5 almalı. 

Bu kişilerin PM'leri GM pm si gibi üst kısımda yer almalı ve bu kişiler dışında yüklü GB veya item ticareti yapanların hesapları ban yemelidir. 

Bu kişilerle konuşurken PM'den Discord / Telefon numarası vb bilgiler yazılınca GM'lere anlık alarm üretilmesi ve bunu yapan kişiye yaptırım uygulanması. Yani özelden hiç bir şekilde bu kişilerle irtibat kurulmaması ve kişisel bilgi paylaşılmaması gerekiyor. 

Yalnızca PM üzerinden satılacak veya alınacak olan item ve fiyatlar doğrultusunda konuşulmalı. İlgili 5kişi direkt olarak 1 GM'e bağlı olduğu için fiyatlar konusunda yol haritası da olacaktır.

Tüm useri kontrol etmek yerine belirli kişiler bu görevi alırsa bu kişilerin log ve alım satım kayıtları daha kolay incelenebilir diye düşünüyorum.

(Yine genel kontroller LOG şeklinde yapılacak. Birbirine item veren kişiler arkadaş değil, durduk yere bu itemleri birbirleriyle paylaştıysa sorgusuz sualsiz banlanabilir. (Aynı partyde yer almamış, sadece o gün PM'leşmiş, aynı clanda değiller vb. kurallar incelenecek)

Ayrıca bu kişilerin sabit kullandığı banka hesabı olacağından, internet bankacılığını da kontrol ederseniz saçma sapan fiyatlardan satılan ürünleri engellemiş olabilirsiniz.

Bir sunucuda herkes bir şeyler satmaya çalıştığında fiyat rekabetinden dolayı hem size iş yükü çıkıyor. (ban, kontrol vb.) Hem de bir itemin ve emeğin değeri değersizleştiriliyor.

Belki bu şekilde itemler ve emekler daha değerli olabilir.  Biliyorum uzun yazdım ama belki bir katkı sağlayabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu soruya 6 cevap geldi

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben aktif olarak çalışıyorum güzel kardeşim. Başvuru yapan kişiler yalnızca bu işi yapabilir.  Böyle bir şey olsa dahil başvurmayı da düşünmüyorum işin aslı. Satılan item çok olduğu için güzel para kazanılabilir ama inanılmaz bir iş temposu demek bu. 

Ayrıca bu yalnızca bir öneri.  Senin önerin nedir bu konuda?

Yorum  yapma da bir şeyler üret hadi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
  • 0

Caydırıcı cezalar bu şekilde sıkı denetim max engellenme seviyesi suanki seviye bence baska alternatif yol yok. satan yine satiyor bazı şeylerin bu tarz kalabalik serverlerde denetlenmesi zor. Yine de iyi iş çıkartıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
  • 0

Kesinlikle katılıyorum. Bunu engelliyorlar zaten hem fikirim.  Ama bunu engellerken işte adamlar vakit harcıyor mesai yapıyorlar.

Bu iş için daha az vakit harcanması için önerim aslında. Biraz uçuk gibi ama olsun belki katkım olur dedim :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuya katıl

Şimdi gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın .

Misafir
Bu soruyu yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...